Odpust 6 sierpnia 2010

Odpust parafialny 2010

6 sierpnia 2010 roku naszą parafię wizytował Ks.Biskup Piotr Skucha, który przewodniczył mszy odpustowej w święto Przemienienia Pańskiego. Graliśmy na procesji wokół kościoła, a po zakończeniu mszy na dziedzińcu przed świątynią. Zagraliśmy dwa marsze, a potem zaprosiliśmy mieszkańców na Plac Piłsudskiego na nasz koncert. Tam graliśmy dziesięć marszy, z których najbardziej się podobał publiczności „Most na rzece Kwai”. Plac Piłsudskiego to historyczne miejsce dla naszego miasta. Tam, w od bardzo dawna odbywały się uroczystości patriotyczne i religijne. Tym razem występowaliśmy już w pełni jako Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ogrodzieniec, bez udziału dorosłych. Dyrygował nami Pan Andrzej Mikulski. Miłym akcentem był słodki poczęstunek, jakim obdarowała nas Pani Marzena Jagła – właścicielka nowo otwartej  restauracji w „Ratuszu”.

Komentarze

Może Ci się również spodoba